Rok 2023 jsme začali ve velkém. Stěhujeme Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) do nového sídla v pražských Holešovicích. Přesouváme veškeré vybavení úřadu a více než 300 pracovníků z původní 19patrové budovy do dvou moderních kancelářských budov.

Umění o váze 1 tuny jsme jeřábem přepravili až do 6. patra

Stěhování uměleckých předmětů i těžkých břemen nám jde pěkně od ruky. S obojím už máme letité zkušenosti. V rámci přesunu NKÚ jsme skombinovali obě služby dohromady. Do nové budovy jsme stěhovali obraz a dvě nadrozměrné rytiny, které vážily v součtu 1000 kg. Všechna tři díla měla navíc i úctyhodné rozměry 4 × 2 metry.

Protože se jednalo o velmi drahé umění, vyrobili jsme na stěhování speciální přepravní bednu. V ní jsme přestěhovali rytiny a obraz do 5. a 6. patra budovy. Neobešlo se to ale bez přípravy. V 5. patře jsme museli vysadit okenní tabuli a po přestěhování vše navrátit do původního stavu.

S bezpečným vertikálním transportem nám pomohl jeřáb od firmy Šestka. Na umění přitom dohlížela také Lenka Vilhelmová, autorka nejen těchto děl, ale i mnoha dalších grafik, maleb, objektů a autorských knih prezentovaných na mnoha výstavách.

Podívejte se s námi na fotoreportáž ze zakázky: