Naše rada z ní: drobnosti si zabalte sami, zbytek nechte na nás!

S našimi klienty se většinou domluvíme tak, že běžné vybavení domácnosti si zabalí sami a zbytek, jako jsou velké kusy nábytku, obrazy nebo elektronika, zabalíme my. U některých kusů je totiž nezbytné odborné odpojení nebo demontáž. Nechat tuto práci na nás je praktičtější i z hlediska právní odpovědnosti za případné škody i z hlediska časového – my máme v balení věcí všeho druhu už letitou praxi. Pokud se vám nechce ani do balení domácích drobností, pak vám rádi zabalíme vše na klíč.

Pokud se rozhodnete využít služeb zapůjčení obalů zdarma, sdělte to naší dispečerce hned při telefonické objednávce stěhování nebo obchodnímu zástupci na nezávazné plánovací schůzce, za kterou si nic nezaúčtujeme. Odborník nejlépe odhadne počet krabic nutných k zabalení všech vašich věcí a doručí vám je cca s týdenním předstihem před stěhováním. Po stěhování vám samozřejmě krabice na nějaký čas opět zůstanou zapůjčené, abyste měli dostatek času na vybalení – vše záleží na dohodě.

Nejčastější chyby, které při balení děláme

  • nevyužíváme služeb zapůjčení obalových materiálů zdarma a snažíme se sehnat krabice a přepravky sami – některé jsou přitom nekvalitní, špatně se přenášejí a nemají požadovanou nosnost
  • používáme obalové materiály nevhodným způsobem – například krabice od banánů ze supermarketu má obstojnou nosnost jen za předpokladu, že použijeme dno i víko naráz! Samostatně je každá část krabice od banánů pro stěhování nepoužitelná.
  • používáme krabice a přepravky různých velikostí – špatně se potom skládají do stěhovacího vozu
  • objednáváme si zapůjčení menšího počtu krabic, než skutečně potřebujeme – laik často neodhadne nezbytný počet až o polovinu krabic, a proto radíme nechat odhad na odborníkovi z naší firmy
  • u skleniček a drobných kusů nádobí nebalíme každý kus zvlášť – to je nezbytnost! Ideální je bublinková fólie, ale dobře poslouží i noviny. Po naskládání do přepravky nesmí být slyšet cinkot! Pokud je, není něco v přepravce dobře zabalené.
  • křehké drobnosti, ke kterým máme osobní vztah a jsou nenahraditelné (například skleničky a sady hrníčků po babičce) často dostatečně neoznačíme – vždy je třeba na takové krabice napsat štítek "křehké" apod. a naši pracovníci budou s danou krabicí nakládat odpovídajícím způsobem.
  • často nepoužíváme vhodné obalové materiály – ideální je bublinková a smršťovací folie (nepotřebuje už zachycení lepenkou). Také tyto profesionální obalové materiály vám dodáme na přání předem.

Jak balit věci do krabic?

Naše firma vám dodá (pokud se dopředu nedomluvíte jinak) plastové přepravní krabice o rozměrech 60x40x40 cm a speciální kartónové krabice z pěti vrstev papíru o rozměrech 60x33x30 cm zhruba v poměru půl na půl. Co tedy zabalit kam? Plastová přepravka sama od sebe dobře drží tvar a skládáme do ní kuchyňské a jiné drobnosti a další předměty, které by se mohly rozbít. Je vhodnější také na dokumenty, protože je pevnější. Do kartónové krabice patří především oblečení. Je potřeba ji ale nakonec přelepit lepicí páskou.

Je vám líto zmačkat si vyžehlené šaty, kostýmy a obleky? Nechte si zapůjčit šatní box s ramínky! Takový box má velikost zhruba lednice a všechno vaše prádlo v něm zůstane v takovém stavu, jako by vůbec žádným stěhováním neprošlo.

Služba zapůjčení obalových materiálů zdarma

Naše bezplatná služba „zapůjčení obalových materiálů zdarma“ vznikla přirozeným vývojem firmy, na základě potřeb našich zákazníků. Nechtěli jsme, aby si nadále balili své věci do nepraktických krabic od potravin, a připravili jsme proto profesionální obalové materiály k zapůjčení. Našim klientům poskytujeme nyní tuto službu jako bonus zcela zdarma.

Pokud ji využijete, budeme jenom rádi, protože s krabicemi jednotných velikostí a odpovídající kvality, se i nám lépe pracuje. Máte jakékoli dotazy? Rádi Vám je zodpovíme třeba ZDE.