Čeká vás stěhování a už teď máte hlavu jako pátrací balon? Zapomeňte na zbytečný stres. Sepsali jsme pro vás 7 tipů, díky kterým zvládnete své stěhování na jedničku.

Vše, co můžete, si připravte předem

Balení věcí, demontáž nábytku… snažte se co nejvíce věcí zabalit a připravit na stěhování předem. Jinak pak nebudete vědět, kam dřív skočit. Veškeré věci, které budete potřebovat při samotném stěhování, si nachystejte dopředu, ať se pak nezdržujete jejich sháněním na poslední chvíli a hledáním alternativních řešení.

Sestavte si důkladný seznam a den předem si ho znovu projděte. Máte dostatečné množství krabic na stěhování? Stihli jste si vypůjčit dodávku od kamaráda a víte, kdy ji bude potřebovat zpátky? A kdo vám pomůže odstěhovat tu velkou těžkou skříň?

Tip: Přečtěte si, jaké krabice a další materiály jsou vhodné pro stěhování.

Vyfoťte si elektroniku a nábytek

Předtím, než se vrhnete do demontáže veškerého svého vybavení a začne odpojovat svá elektronická zařízení, vytáhněte svůj telefon nebo fotoaparát. Pokud si vše předem vyfotíte, ulehčíte si tím práci při opětovném sestavování. Nezapomeňte si vyfotit také veškeré šroubky a další komponenty, které k daným věcem patří. Předejte tak tomu, aby se vám mezi sebou pomíchaly.

Nedávejte příliš těžké věci do jedné krabice

Pokud dáváte více těžkých věcí do jedné krabice na stěhování, pravděpodobně budete mít velký problém ji vůbec uzvednout a možná si u toho ještě vyhodíte záda. Věci do krabic umisťujte s rozmyslem.

Se stěhováním začněte brzy

Vzali jste si den volna kvůli stěhování? Do večera musíte předat klíče od bytu a vypůjčenou dodávku musíte vrátit do pěti? Nevyspávejte ani tehdy, kdy máte pocit, že vás nic netlačí. Abyste měli jistotu, že se do večera zvládnete odstěhovat a vyhnete se zbytečnému stresu, nařiďte si budík a se stěhováním začněte brzy ráno.

Rozcvičte se a dejte si pořádnou snídani

Ještě než popadnete první krabici, dejte si malou ranní rozcvičku a pořádně se zahřejte a protáhněte. Veškeré zvedání, posilování a běhání do schodů bude zkouškou pro vaše svaly. Pokud nepatříte mezi pravidelné sportovce, věnujte své rozcvičce o to větší pozornost a k těžkým krabicím přistupujte opatrně. A abyste měli jistotu, že na stěhování budete mít dostatek energie, určitě nevynechejte ani pořádnou snídani.

Tip: Stěhování bývá náročné. Ujistěte se, že u sebe máte dostatek vody a nabídněte občerstvení také svým pomocníkům.

Velké věci nakládejte jako první

Než začnete krabice vršit jednu přes druhou do stěhovacího auta, zamyslete se nad tím, co která z nich obsahuje. Špatným uskladněním si během převozu snadno poničíte oblíbený hrneček po babičce, nebo budete muset podniknout zbytečné cesty navíc, protože nedokážete využít plný potenciál prostoru vašeho auta.

Když si nebudete vědět rady, řiďte se zlatým pravidlem: velké a těžké věci umístěte jako první, volné prostory a vzniklé mezery vyplňte menšími krabicemi a dalšími drobnostmi.

Nestyďte se požádat o pomoc

Nemusíte vše zvládnout sami. Naopak, bez pomoci může stěhování především velkých a těžkých věcí skončit katastrofou nebo zjištěním, že s nimi sami zkrátka nehnete. Poproste své známé a dejte jim o datu stěhování vědět s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že budou mít čas vám pomoci.

Tip: Máte plno otázek, ale nevíte, kde hledat odpovědi? Přečtěte si rozhovor s obchodními zástupci STĚHOVÁNÍ Praha, kteří odpovídají na vše, co jste chtěli vědět o stěhování.

A pokud zjistíte, že je toho na vás příliš, neváhejte se obrátit na profesionální stěhováky, kteří vás nejen přestěhují, ale ušetří vám práci i se sháněním veškerých materiálů, balením, demontáží i opětovným sestavením.