Balení věcí se může zdát jako ta jednodušší část celého stěhování, přesto byste mu měli věnovat dostatečnou pozornost a předem si promyslet, jak které věci zabalíte. Házíte květiny, boty i nádobí bez rozmyslu do banánových krabic? Přemýšlíte, jak proboha zabalíte sváteční šaty a ze vší té bublinkové fólie, krabic, věšáků, tašek, igelitek a dalších materiálů vám jde hlava kolem? Zastavte se a ověřte si, že postupujete podle základních stěhovacích zásad.

Krabice na stěhování

Váhu nejen stěhovací krabice předem zvažte

Ať už se stěhujete svépomocí, s kamarády nebo vás stěhuje specializovaná stěhovací firma, mějte na paměti, že žádný člověk není božský Herkules. Každá krabice má navíc omezenou nosnost. Proto při balení knihovny nebo podobně těžkých předmětů, jako jsou knížky, krabici na stěhování plňte zhruba do poloviny, případně místo doplňte pár lehčími předměty. Ulehčíte si práci nejen při tahání do schodů, ale i od sbírání předmětů z chodníku poté, co krabice rupne.

Nezapomeňte před balením také zkontrolovat, že jsou vaše krabice čisté. Pokud ke stěhování používáte krabice z místního supermarketu, pravděpodobně je budete muset nejprve otřít nebo vystlat například oblečením, abyste nezašpinili předměty, které do ní uložíte.

TIP: Zabalenou krabici na stěhování důkladně popište (například „kuchyň“, „dětský pokoj“) ze dvou postranních stran. Při vybalování snadněji poznáte, co ve které krabici najdete a kam krabice máte uložit, ať už v autě nebo novém domově.

Sklo, porcelán a další křehké věci

Balení křehkých věcí při patří k těm náročnějším aktivitám. Vaším věrným parťákem bude bublinková fólie nebo extrudovaný polystyren. Každý hrníček, skleničku či vázu zabalte zvlášť, aby se věci při převozu neotloukly. Mezery mezi nádobím můžete vyplnit také starým oblečením.

Křehké věci ukládejte do spolehlivé, bytelné krabice na stěhování – pokud vám krabice rupne, můžete rozbité předměty rovnou vyhodit. Doporučujeme vyhnout se nespolehlivým banánovkám a raději si zapůjčte krabice na stěhování u své oblíbené stěhovací firmy. Nebo se rovnou poohlédněte po prodeji kvalitních krabic na stěhování.

To důležité až na konec

Věci, které používáte denně, balte až jako poslední a v novém bydlišti je vybalujte jako první. Stěhování a vybalování může trvat i několik dní, především pokud máte početnou rodinu. Proto si věci, o kterých víte, že je určitě budete potřebovat hned po přestěhování, dejte na jedno místo (nebo si je sbalte do kufru tak, jako byste jeli na týdenní dovolenou). Sem určitě patří důležité dokumenty, nabíječka na telefon, kartáček na zuby, počítač do práce, něco malého k snídani nebo svačina dětem do školy.

Kromě toho si na stranu dejte i věci na spaní (nemusíte rovnou vybalovat postel, stačí matrace a lůžkoviny nebo spacáky). A nezapomeňte na to, že co se vám první noc v novém bude zdát, to se vám také vyplní. J

(Ne)máte toho dost? Obraťte se na odborníky

Nejste si jistí, do čeho se zabalit a kde veškeré materiály seženete? U nás najdete vše od kartonových krabic na stěhování přes bublinkovou fólii až po šatní boxy s tyčí. Ve Stěhování Praha vám všechny věci na stěhování půjčíme, z toho krabice na stěhování a plastové přepravky vám zapůjčíme zcela zdarma už týden před stěhováním.

A pokud je balení vaše noční můra, nechte to celé na nás. Pečlivě zabalíme gauč i květinu, takže se jim při stěhování nic nestane. Nábytek zvládneme rozložit, zabalit a na novém místě složit opět přesně tak, jak jste ho doma opustili.