1. Balení spotřebičů

Většina moderních přístrojů, zejména těch s plastovým tělem, bývá velmi křehká. Nikdy je proto nepřevážejte nezabalené. Ideální je, máte-li schované originální obaly. Pokud ne, můžete použít naše krabice na stěhování. Stěhujete-li spotřebiče, které jsou drahé a citlivé , nechte zabalení na nás, my spotřebiče zabalíme do bublinkové folie, případně uložíme do krabice vyplněné polystyrenovými kuličkami a označíme krabici otřesovým čidlem.

2. Odpojení a zapojení přístrojů

Většinu drobných elektrospotřebičů zvládnete odpojit doma sami. Problémy mohou nastat s počítači a televizory napojenými na domácí anténu, satelit apod. Schéma zapojení počítače či televizoru si můžete zakreslit nebo vyfotit, abyste je bez problémů zvládli opětovně uvést do provozu. Kabely odpojujte vždy z obou stran. Do manipulace s plynovými spotřebiči se raději sami nepouštějte.

Nejste-li si jisti, konzultujte odpojení jednotlivých spotřebičů ještě před stěhováním s naším technikem. Vše potřebné s vámi rádi vyřešíme na nezávazné schůzce.

3. Pozor na převoz televizí a monitorů

Moderní tenké plazmové a LCD televizory mívají velmi citlivé obrazovky a navíc se vyznačují značnou nestabilitou. Přesto bychom je neměli při převozu pokládat ani nijak naklánět. Na novém místě nechte televizi aspoň do druhého dne stát bez zapínání.  Stejná pravidla platí i pro monitory stolních počítačů.

4. Stěhování lednic, praček a sporáků

S rozměrnými a těžkými spotřebiči je lepší manipulovat za pomoci speciálních stěhovacích popruhů a vozíčků. Jedná se o plošiny na kolečkách různých typů a velikostí. S některými velkými kusy sice ve dvou lidech pohnete, ale vystavujete se zbytečnému riziku úrazu nebo poškození podlahy či samotného spotřebiče.

5. Stěhování elektrospotřebičů v zimním období

Při stěhování elektroniky v chladném nebo mrazivém počasí je třeba zohlednit riziko vzniku zkratů. Ty hrozí, zapojíme-li spotřebič do zásuvky ihned po přechodu z venkovního prostředí. Při stěhování v zimě proto doporučujeme nechat všechny přístroje alespoň hodinu stát bez zapojování do elektrické sítě.

Máte-li jakékoli dotazy nebo si přejete objednat stěhování, neváhejte nás kontaktovat.