Chystáte se na stěhování a říkáte si, kam to všechno proboha dáte? Nebo jak vytřídit oblečení a probrat všechny věci z koupelny? Eliminujte stres s balením a stěhováním nekonečného množství krabic, pro které budete v novém domově ještě dlouhé měsíce hledat místo (a některé třeba nikdy nevybalíte). Zbavte se nadbytečných věcí ještě před stěhováním. Vyhnete se tak tomu, že si hned zakramaříte nový byt, a budete v něm mít místo na nové věci a vzpomínky.

Nebojte se přiznat si, že ve skříních skladujete dávno rozbité, prošlé a nepoužitelné věci – rozhodně nejste první, ani poslední. Často ani nemusíte tušit, kolik takových věcí, na které jste roky ani nepomysleli, vlastně máte. A stěhování je tou nejlepší příležitostí se jich zbavit. Ušetříte čas, námahu a peníze, pokud nepotřebné haraburdí vytřídíte ještě před stěhováním. Budete tak potřebovat méně pomocníků i krabic na stěhování budete mít více místa v dodávce.

Jak začít s tříděním věcí ke stěhování

  1. Dejte si na čas. S tříděním věcí začněte hned, jak budete vědět, že se stěhujete. Rozhodně si tento náročný úkol nenechávejte na poslední den před stěhováním. Vynahraďte si na vyklízení dostatek času, klidně i několik měsíců. Díky tomu se budete moci snadněji rozhodnout, které věci s vámi poputují do nového, a vyhnete se unáhlenému házení věcí do krabice jen proto, že vás tlačí čas.

  2. Připravte si potřebné materiály. Vybavte se dostatečným množstvím velkých (a bytelných) odpadkových košů na věci, kterých se budete zbavovat, a také tašek, úložných boxů či krabic na stěhování na věci, které si chcete nechat nebo darovat. Nezapomeňte také na nůžky, dostatečné množství lepenky a dalších kvalitních obalů a materiálů na stěhování, jako je například bublinková fólie (ta bude nedocenitelným pomocníkem pro balení čehokoli křehkého).

  3. Rozdělujte a přehledně třiďte. Ať už přebíráte knížky z knihovny, přemýšlíte jak přestěhovat nádobí z kuchyně nebo jak vytřídit oblečení, základní postup je stejný. Věci vždy třiďte do tří (potažmo čtyř) hromádek. Na jednu dávejte věci, o kterých si jste jisti, že je chcete v novém domově. Na druhou věci, které vyhodíte, na třetí věci, které darujete (například známým nebo na charitu). Na poslední hromádku případně vytřiďte věci, o kterých si zatím nejste jistí a rozhodnutí o jejich osudu ještě na chvilku odložíte.

  4. Buďte nekompromisní. Pokaždé zvažte, kdy jste danou věc naposled použili. Oblečení, které vám nesedí nebo je už příliš seprané a onošené, se vám pouze bude válet ve skříni. A pokud jste na toho kuchyňského robota 3 roky nesáhli, pravděpodobně ho nevyužijete ani teď. Pokud něco nepotřebujete nebo nepoužíváte, vyhoďte to nebo darujte. Budete tak doma mít více prostoru na věci, které skutečně potřebujete a které vám přinesou větší radost.

Tip: Pořiďte nebo půjčte si skartovačku. Bude se vám hodit pro znehodnocení starých a nepotřebných dokumentů, kterých se potřebujete zbavit.

Stěhování můžete přenechat jiným

Stěhování a vyklízení je často velmi náročný proces, který vyžaduje dostatek času. Pokud ho nemáte nazbyt nebo byste zkrátka byli radši, kdyby celé stěhování někdo zvládl za vás, nechte to na jiných! Profesionálové ze STĚHOVÁNÍ Praha vás nejen odstěhují, ale klidně i kompletně zabalí do krabic, rozmontují nábytek a jako mávnutím kouzelného proutku vás přestěhují do nového domova. Stačí jim zavolat nebo vyplnit nezávaznou poptávku