Kdy se nejvíce stěhujeme

Martin Kapal, obchodní zástupce společnosti STĚHOVÁNÍ Praha, spol. s r.o., nás ujistil, že měsíce v roce nehrají takovou roli, jak bychom si mohli myslet. Lidé se stěhují celoročně - obecně ale nejvíce v obdobích, kdy končí nejrůznější lhůty - nejčastěji nájemní smlouvy. Ze zkušeností se tedy lidé nejvíce stěhují v pátek, poslední týden v měsíci a poslední dva měsíce v roce - v listopadu a prosinci.

Vytížené měsíce v roce

Kromě zmiňovaného listopadu a prosince, se také hodně stěhuje v období od půlky srpna do konce září. Toto stěhování se týká především vysokoškolských studentů, kteří se stěhují do univerzitních měst na studia. Stěhováky si k tomu najímají jen občas. Češi se často stěhují také za prací, přičemž rodiny s dětmi často nechávají stěhování na období červenec-srpen, kdy dítěti skončí škola v jednom místě a od září nastoupí do nové.

Nejvytíženější dny v měsíci

Zhruba poslední týden až deset dní v daném měsíci a dále pak svátky, během kterých se často snažíme řešit resty, které jinak nestíháme - třeba v podobě stěhování.

Nejžádanější dny v týdnu

Největší zájem mají Češi o stěhování v pátek - na ten si vezmou volno a mají čas se v novém místě do pondělí zabydlet. Dobří stěhováci se přizpůsobí svým klientům a pracují o víkendech za stejné sazby - také víkend je proto velmi žádaný (zejména sobota).

Kdy je tedy nejvýhodnější se přestěhovat?

Pokud si můžeme vybrat, pak je určitě nejlepší vyhnout se obdobím, kdy je o stěhování největší zájem. Stěhovací firmy dokonce nabízejí slevy na méně vytížená období - ta nastávají od ledna do února a zpravidla také prvních deset dní v každém měsíci ve zbytku roku.

Můžete-li si vybírat, například termín nastěhování do nového bytu, zkuste určitě tyto volnější termíny - v rámci zajištění té nejvyšší možné kvality služeb a také z důvodu výhodnější ceny.