Stěhování lednice

Lednice patří k nejnáročnějším výzvám každého stěhování. Nejenže patří k největším a nejtěžším věcem, které budete stěhovat, ale také byste se do jejího stěhování neměli pouštět zbrkle a bez přípravy. Jinak snadno ublížíte jak sobě, tak i ledničce.

Jak připravit lednici na stěhování?

Než si začnete lámat hlavu, jak tu velkou lednici proboha dostanete ze schodů, přečtěte si tento seznam úkonů a s přípravami začněte alespoň 24 hodin před stěhováním.

Vyndejte všechno jídlo

Před stěhováním byste z lednice měli vyndat všechno jídlo. Nejlépe uděláte, když už poslední 2 týdny před stěhováním nebudete nakupovat jídlo do zásoby. Snězte a zpracujte především jídlo, které by se mohlo zkazit. Ušetříte si tak místo v autě, práci při úklidu rozbitého a špinavého vnitřku lednice, pokud by v ní při stěhování poletovalo jídlo, a nebudete zbytečně plýtvat jídlem. Kromě toho, s prázdnou lednicí se vám bude snadněji manipulovat.

Stejně tak se vrhněte i na mrazák. Ujistěte se, že v něm nic nezůstalo – včetně formiček na led, které by lednici jen zbytečně přidávaly na váze. Led vyklopte do dřezu, ledovátka osušte a zabalte do krabice na stěhování s ostatními věcmi z kuchyně

Odpojte ledničku a odmrazte mrazák

Odpojte ledničku a odmrazte ji tak, že necháte několik hodin otevřené dveře (u odmražení mrazáku počítejte zhruba s 6-8 hodinami, ideálně ho nechte odmrazit přes noc). Případně zvolte režim odmrazování, pokud ho vaše lednice má.

Neztrácejte čas pečlivým drhnutím lednice, to můžete udělat v klidu po přestěhování. Při balení vám každý ztracený čas bude chybět. Stačí, když vnitřek ledničky a mrazáku vytřete utěrkou, aby z nich nekapala rozmrazená voda, a zběžně vyčistíte. Po stěhování lednici důkladně omyjte a vyčistěte čisticím prostředkem.

Vyndejte poličky a šuplíky

Z lednice vyndejte všechno, co se vyndat dá. Police, šuplíky, držáky, organizéry a další vyjímatelné věci vyndejte, vyčistěte a po uschnutí zabalte. Křehké věci nezapomeňte obalit bublinkovou fólií nebo mezi ručníky, aby se cestou nerozbily, a umístěte do bezpečné krabice na stěhování. Pokud si nejste jisti, jak to všechno do krabic poskládat, přečtěte si jak balit do krabic na stěhování.

Pokud by takový postup byl u vaší lednice problematický, můžete poličky a šuplíky zkusit upevnit lepicí páskou.

Před stěhováním lednice zajistěte dvířka

Nechte dvířka lednice alespoň mírně otevřená, aby její vnitřek stihl vyschnout a mohl dovnitř proudit vzduch – předejdete tak vzniku plísní. Jakmile dojde na stěhování, upevněte dveře ledničky provazem nebo stěhovacím popruhem. U dvoudvéřové (americké) lednice stačí, když k sobě přivážete madla dveří. Nesvazujte svou lednici ale příliš pevně, mohli byste ji poškodit.

Nebojte se požádat o pomoc

Lednička se musí stěhovat ve vzpřímené pozici, často pomocí rudla. Ačkoli se vám může zdát, že to bude „brnkačka“, jen drobnou nepozorností snadno poškodíte dveře, rohy, výtah, schody a stěny. Vzhledem k její velikosti a tíze je bezpečnější, když na její stěhování nebudete sami, vždy byste ji měli stěhovat alespoň ve dvou.

Na stěhování lednice a dalších těžkých břemen ale nemusíte být sami. Profesionálové ze STĚHOVÁNÍ Praha jsou připraveni vám pomoci. Proto se neváhejte obrátit na naše dispečerky a obchodní zástupce, kteří jsou připraveni odpovídat na vaše otázky.