Hurá! Už máte zařízené stěhování nebo dokonce přestěhováno a váš nový domov zdobí nevybalené krabice? Ještě než si zhluboka oddychnete, zadržte. Přesunem věcí ze starého místa na nové totiž proces stěhování zcela nekončí.

Změňte si adresu a popište poštovní schránku

Určitě nechcete, aby vaše upomínky z knihovny, předplacený časopis nebo pokuty za parkování skončily v rukou vašeho bývalého pronajímatele nebo jeho nového nájemníka. Otevřete všechny své chytré aplikace nebo webové stránky služeb, které využíváte, a aktualizujte svou kontaktní adresu pro doručování písemností. Nezapomeňte změnu nahlásit především v bance, u svého operátora a na pojišťovně!

Pokud měníte i svou trvalou adresu, měla by vaše cesta vést na úřad co nejdříve. O tom, jak na to a co všechno ovlivní změna trvalé adresy, si přečtěte v našem článku. A abyste měli jistotu, že se k vám zásilky, pošťák i návštěva dostane bez větších trablů, označte schránku na dopisy svým jménem a stejně tak i zvonky.

Myslete na energie

V první řadě se včas odhlaste od současných plateb za elektřinu, vodu a plyn, ať zbytečně neplatíte za dvě domácnosti najednou. K novému poskytovateli v oblasti svého bydliště se po přestěhování přihlaste co nejdříve, jinak si večer budete svítit maximálně svíčkou. Podklady si vyžádejte od předchozího majitele nebo, v případě novostavby, vám je předá developer.

…a internetové připojení

Internetové připojení začněte řešit ještě před stěhováním. Mějte na paměti, že jste svázaní určitou výpovědní lhůtou. Ta může trvat měsíc, ale i třeba tři, proto si podmínky pro výpověď internetového připojení zavčasu prostudujte. Něco jiného je to v případě, že si ho po vás převezme následující nájemník. V takovém případě se vás ochranná výpovědní lhůta většinou netýká a nový uživatel plynule naváže na vaši smlouvu (případně si domluví nové podmínky).

Počítejte s tím, že v novém domově vám někdo musí přijít internet zapojit. To může chvilku trvat, takže se připravte, že první měsíc nebo jeho část budete fungovat na mobilních datech nebo záložním internetovém připojení. Nebo tento čas využijte k tomu, abyste si dali malý internetový detox!

Dočasné uložení věcí

Některé věci nechcete, některé chcete darovat… nebo vám to všechno úplně nevyšlo a před nastěhováním do nového chvilku pobudete v přechodném bydlišti, do kterého nechcete tahat všechny své krabice (které se tam pravděpodobně ani nevejdou)? STĚHOVÁNÍ Praha nabízí dočasné i krátkodobé uskladnění věcí – jednoduše na tak dlouho, jak budete potřebovat. Váš majetek na vás počká na bezpečném místě, než si ho opět budete moci vyzvednout.

Recyklujte

Krabice na stěhování a další materiály hned nevyhazujte. Protržené banánovky už asi nikdo nevyužije, bytelné a neporušené použité krabice ale ještě určitě někomu přijdou vhod. Vložte inzerát na Facebook nebo jinou platformu a nabídněte je za odvoz. Při stěhování s firmou STĚHOVÁNÍ Praha ale krabice nemusíte řešit. Rádi vám je předem zapůjčíme a po přestěhování si je opět odvezeme, takže budete mít o starost míň!