Ročně vyčistíme 10 kilometrů knihovních fondů. Máme na to speciální techniku i zkušenostmi vybroušený cit. S klidem nám tak můžete svěřit i ty nejvzácnější svazky.

 

Knihy profesionálně ošetříme a vrátíme zpět v signaturním pořadí

Stěhování archivů a knihovních fondů patří mezi naše osvědčené stěhovací služby. Přesouvali jsme ty největší knihovny a archivy v Česku a vždy dbali na to, abychom jednotlivé svazky uložili v nových prostorách dle původního řazení. Kromě samotného stěhování ale zajišťujeme také čištění soukromých a veřejných sbírek. Vyčistíme při tom nejen jednotlivé svazky a dokumenty, ale také regály a prostory, kde jsou knihy umístěné.

S čištěním nám pomáhá profesionální technika

Používáme profesionální vysavače KÄRCHER, policové přepravní vozíky, kvalitní čisticí hmotu PURUS, stoly potažené filcem a speciální jemné čisticí štětečky. Možná ale ještě důležitější, jsou naše zkušenosti, které se promítají do extrémně citlivého zacházení s knihami. Prošly nám jich rukama už miliony, takže přesně víme, jak s nimi zacházet a jakou péči vyžadují. Naši pracovníci pracují s nejvyšší možnou obezřetností a samozřejmostí je u nás kromě ošetření knih také precizní úklid regálů a prostor, kde se knižní svazky nacházejí, a to včetně vyplynování celých depozitářů.

 

Čištění knihovních fondů zajišťujeme pro většinu knihoven v České republice

Věříme, že jedna reference toho řekne mnohdy víc než stovky slov detailního popisu. Proto nás těší každé hodnocení na Googlu, na Facebooku i to, které nám přistane v e-mailu. Abyste si udělali lepší představu o tom, jak vypadá čištění knihovních fondů a archivů v praxi, vybrali jsme pro vás pár referencí od našich klientů.

  • „Potvrzujeme, že společnost STĚHOVÁNÍ Praha pro nás realizovala čištění a stěhování knihovního fondu v celkovém rozsahu 3470 metrů bez jediného poškození a k naší plné spokojenosti.“Moravská zemská knihovna v Brně
  • „Společnost STĚHOVÁNÍ Praha, spol. s r.o., realizovala stěhování a odprašnění 5500 metrů knihovního fondu Parlamentní knihovny a 1050 metrů kartonů parlamentního archivu, které provedla vysoce profesionálně, bezpečně a v dohodnutých termínech.“Kancelář poslanecké sněmovny

Zaujalo vás, jak čistíme knihovny a archivy? Kontaktujte nás. Rádi vám připravíme nabídku na míru.