Rozbité talíře, ztracené šperky, odřený nábytek a nevrlí stěhováci – také už jste slyšeli pár děsivých historek o stěhovacích firmách? My ano. A rozhodli jsme se nejčastější omyly vyvrátit. Protože minimálně o naší firmě nic takového neplatí.

1.  Nešetrné zacházení

Nejčastěji se lidé bojí o svoje věci. Nedůvěřují zaměstnancům stěhovacích firem, protože slyšeli strašlivé historky svých známých, nebo měli dokonce vlastní neblahou zkušenost s pofiderními stěhováky.

Ti se většinou vyznačují nízkou cenou a tím, že nemají stálé zaměstnance. Najímají si nevyškolené pracovníky „z ulice“ a fungují v podstatě jen na telefonu. V případě reklamace se tak nemáte kam obrátit. A právě kvůli takovým firmám (kterých je jen v Praze odhadem na 500!) vznikají mýty o rozbitých věcech, ztrátách, nedodržení cen apod.

S profesionální stěhovací firmou, jako je ta naše, jsou tyto obavy zbytečné. Předem se domluvíme na způsobu určení ceny a každou zakázku máme pojištěnou do výše 10 milionů Kč.

2.  Ztráta věcí

Druhý nejrozšířenější mýtus se týká možné ztráty věcí. Je jedno, jestli se lidé bojí o bezpečí cibuláku po prababičce nebo o novou herní konzoli, v každé domácnosti se najde mnoho cenných věcí – po finanční i citové stránce. Zkušení profesionálové to vědí a střeží vaše věci jako oko v hlavě. Ke ztrátám tak nedochází, a v případě sebemenšího poškození všechny škody uhradíme.

3.  Do schodů se stěhováci nepotáhnou

Pokud bydlíte ve vyšším patře domu bez výtahu, možná se bojíte, jestli vás vůbec nějaká firma přestěhuje. Přeci jen, těch schodů… I tato obava je ale zbytečná. Po domluvě není problém přestěhovat klidně i vybavení rozhledny.

4.  O víkendu a o svátcích se nestěhuje

Ale stěhuje. A jak! Během víkendů a státních svátků se čile přesouvají domácnosti i celé firmy. Pro pracující je to většinou ideální doba na uskutečnění celého stěhování. Ne každý si totiž může vzít na přesun věcí pár dní dovolené – a kdo by měl náladu a sílu se stěhováním zabývat hned po práci? My vás přestěhujeme kterýkoli den v týdnu.

5.  Zastavení chodu firmy

Stěhování firem bývá složitější než stěhování domácností. Klade vyšší nároky na zorganizování celé akce a často vyžaduje i více času. Mnohdy tak společnosti přesun opakovaně odkládají. Dobrá stěhovací firma to ale umí provést tak, že se stěhování na chodu firmy vůbec nepodepíše. Přestěhovat třeba za 5 dnů 1000 zaměstnanců včetně nábytku, IT, dokumentace, archivů i skladů není vůbec problém.

6.  Stěhování se určitě protáhne

Běžný je i strach z delší doby stěhování, než jak bylo předem domluveno. To se ve výjimečných případech může stát, ale rozhodně to nebývá zvykem. Pokud se se zástupcem firmy předem sejdete, vše spolu domluvíte a nezapomenete omylem na pár místností, sklep a garáž, dostanete přesný odhad času, který bude na stěhování potřeba. A to včetně podrobného harmonogramu.

7.  Odhad ceny stěhování se schválně podhodnocuje

Kromě posouzení potřebného času obdržíte vždy i předběžnou kalkulaci ceny. A pokud svolíte s osobním setkáním, zjistíte i konečnou sumu za celé stěhování, která se už nezmění.

Takže nevěřte pověrám a stereotypním představám o stěhovacích firmách. S námi byste se báli naprosto zbytečně.