Základní chyba? Abychom ušetřili 3 000 Kč, dáváme v sázku klavír za 1 000 000 Kč

Ať už stěhujete menší pianino, nebo koncertní křídlo, sami to jednoduše nezvládnete. Ke slovu se tak dostává klasické dilema. Mám poprosit kamarády, které uplatím pohoštěním či drobnou odměnou, nebo je lepší obrátit se na profesionály, kterým za to zaplatím víc?

Stěhování klavírů

 Stěhování klavíru není tak drahé, jak se může zdát

Cena kompletního přesunu včetně kvalitního pojištění a případného rozmontování a smontování na novém místě se pohybuje v rozmezí přibližně od 1 800 Kč do 4 000 Kč. Konkrétní částka se odvíjí jak od hmotnosti nástroje, tak i od počtu pater, které je třeba při stěhování zdolat. Cena pianina či klavíru už tak nízká není. Startuje přibližně na 100 000 Kč a končí i daleko za částkou 1 000 000 Kč. O ceně oprav při poškození ani nemluvě. Měli byste tak dobře zvážit, jestli vám ten risk při stěhování s kamarády stojí za to.

Stěhování těžkých břemen se nevyplácí řešit svépomocí

S přemísťováním rozložitých křídel i křehkých pianin máme bohaté zkušenosti. Naši pracovníci vědí, jak nástroj bezpečně přesunout z místa na místo tak, aby nedošlo k jeho poškození, a máme na to veškeré potřebné vybavení. Manipulaci bez problému zvládáme i na omezeném prostoru, jakým je třeba točité schodiště.

Stěhování těžkých břemen je u nás na denním pořádku. Běžně přesouváme masivní trezory, koncertní klavíry i dílenské stroje. Máme na to moderní technické vybavení, se kterým snadno přestěhujeme všechna těžká břemena do váhy 10 tun, a to jak horizontálně, tak i vertikálně. Na „lehčí kousky“ do 1 tuny používáme speciálního robota, který umí přesouvat věci i po schodech.

Jak probíhá stěhování pianina nebo klavíru

  1. Nejprve si rozmyslete, co všechno budete chtít přestěhovat, jestli spolu s klavírem či pianinem nebudeme přesouvat třeba i nábytek nebo elektroniku.
  2. My pak na základě vašich potřeb sestavíme přibližnou cenovou kalkulaci, stanovíme vhodný termín a vytvoříme harmonogram prací.
  3. V den D klavír zabalíme do bublinkové folie. U křídla demontujeme nohy a pedály a ho nakloníme na bok. V případě, že nejsou v cestě schody, je realizace snadná pomocí speciálního vozíku, v případě stěhování po schodišti je klavír manipulován ručně těžkou partou.
  4. Nakládku a vykládku na vozidlo nám usnadňuje hydraulická plošina. Během převozu je klavír zafixován v polstrovaném vozidle. Na novém místě určení klavír nastěhujeme, odbalíme a ustavíme.
  5. Za stěhovací služby nám nakonec zaplatíte hotově nebo platební kartou oproti daňovému dokladu. A to je vše. Pak už můžete nástroj naladit a pustit se do hraní.

Pokud budete mít ohledně stěhování pianina či klavíru nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat.