Některé věci jsou tak velké a těžké, že s nimi bez pomoci zkrátka nehnete (a už vůbec je svépomocí bezpečně nepřestěhujete). Stěhování těžkých břemen je náročná akce a vyplatí se na ni dopředu připravit, abyste předešli újmě jak na vlastním zdraví, tak škodě na věci, kterou stěhujete. Jak tedy stěhování těžkých břemen vlastně vypadá a jak se na něj můžete připravit?

Od gauče přes piano až po umělecká díla

Co jsou vlastně ta těžká břemena? V podstatě tak můžete označit cokoli, co je příliš velké a těžké. Většinou se jedná o věci, které váží více než 100 kg anebo takové, které se nedají rozebrat, jsou neskladné či zkrátka neprojdou dveřmi/futry. Nejčastěji se jedná o nábytek, jako jsou dlouhé sedačky nebo velké šatní skříně. Potrápit vás ale může i klavír, trezor, sochy nebo stroje.

Stěhování železného trůnu ze Hry o trůny

Těžký Železný trůn ze Hry o trůny při své cestě na celoevropské setkání společnosti HBO

Když v průběhu stěhování zjistíte, že na něco zkrátka nestačíte, nebo se při stěhování od začátku spoléháte na profesionály, postup stěhování je stejný:

  1. Konzultace
    Zajímá vás, kolik stojí stěhování pianina nebo klavíru? Základní sazba je 1500 Kč, záleží však na hmotnosti, počtu pater, které bude třeba zdolat, i na tom, zda stěhujete pouze piano nebo rovnou celý byt. Přesný odhad náročnosti a ceny získáte po první konzultaci. U nás ve STĚHOVÁNÍ Praha je tato konzultace zdarma.
  2. Jasný plán
    Ještě než vyrazíme do akce, budete vědět, co a jak. Tedy jaké vybavení bude potřeba, kudy pojedeme nebo kolik lidí bude na stěhování potřeba a kolik to bude stát.
  3. Stěhování
    Před stěhováním stěhováci zajistí dveřní rámy, podlahy, hrany schodiště a další místa, která by se (nebo stěhovanou věc) mohla poškodit. Těžké břemeno se  v případě potřeby nejprve demontuje a každý kus se pečlivě zabalí. Následně se manuálně nebo za využití stěhovacího robota přepraví ke stěhovacímu vozidlu, na které se naloží pomocí zvedací plošiny nebo jeřábu. Pak už ho stačí pořádně ukotvit a může vyrazit na cestu. Na novém místě opět těžké břemeno umístíme přesně tam, kam si budete přát.

„Při stěhování těžkých břemen vyšleme auto, které má hydraulické čelo. Díky němu se vše jednoduše přemístí na auto. Například piano nejprve zabalíme a dostaneme z bytu, pak ho umístíme do polstrovaného auta a vezeme současně s ostatními věcmi. Samozřejmě zajistíme, aby se cestou pianu ani okolním věcem nic nestalo. Vše bezpečně vezeme v jednom voze,“ říká Richard Vavřín ze STĚHOVÁNÍ Praha.

S námi nebude žádné břemeno příliš těžké

Stěhování těžkých břemen není pouze o váze. Stěhované věci i prostory vám proto ve STĚHOVÁNÍ Praha pojistíme až do výše 20 milionů korun. Při stěhování používáme nejmodernější techniku, jako jsou zvedací soupravy nebo transportní plošiny, ale i speciálního robota. Naši vyškolení pracovníci ročně přestěhují více než 250 000 kilo těžkých břemen a zkušeně odstěhují cokoli od malé domácnosti až po továrny a velké korporace. Prohlédněte si naše fotografie přímo z akce nebo nám rovnou zašlete svou nezávaznou poptávku.

Stěhování těžké pece

Pro významného sklářského umělce Martina Janeckého jsme stěhovali sklářské pece z dalekého zahraničí